Kurumsal AnaSayfa Kurumsal Hakkımızda

Hakkımızda

Firmamız Asal İklimlendirme Teknolojileri AŞ Merkezi Tokyo-Japonya’da bulunan Hitachi Appliances Inc. ile Ocak 2014 itibari ile Hitachi tarafından üretilen tüm klima sistemlerini kapsayan Genel Distribütörlük anlaşması imzalayarak dünya genelinde Hitachi markası ile üretilen tüm İklimlendirme Sistemlerinin Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nin Genel Distribütörü olmuştur.

Ayrıca; 1 Ekim 2015 tarihi itibari ile Hitachi ile Johnson Controls firmalarının yeni oluşum kurmuş, joint venture (birleşik yeni şirket) olarak Johnson Controls - Hitachi Air Conditioning firmasını kurmuşlardır. Asal İklimlendirme Haziran 2016 itibari bu yeni oluşumla da distribütörlük anlaşması imzalayarak Hitachi Markalı Klima Sistemlerinin tümünün Türkiye ve KKTC distribütörlüğü sorumluluğunu yeniden ve güçlenerek üstlenmiştir.

Yepyeni bir vizyon ve üstün çabalarla; Hitachi markalı klima sistemleri; Asal İklimlendirme Teknolojileri AŞ’nin ürün gamında yüksek kaliteli hizmeti, mühendislik desteği ve uzun yıllara dayanan tecrübeli ekibinin desteği ve çözüm merkezleri, yetkili uygulamacıları, bayileri aracılığıyla sektörün ve tüketicilerin hizmetine sunulmaktadır.

Ayrıca firmamız bir japon ortaklığı olup, Hitachi ile olan tüm irtibatlarımız Tokyo merkezli Japon ortağımız üzerinden yürütülmektedir.

Bu anlaşma ile Hitachi markası ile günümüze dek Türkiye ve KKTC’de satılmış olan tüm klima sistemleri, firmamız garantisi ve hizmet kalitesi sorumluluğuna geçmiştir. Firmamızdan önce distribütörlük sorumluluğu üstlenmiş diğer firmaların sattığı ürünler de Hitachi ile yaptığımız anlaşma gereği firmamız sorumluluğundadır ve firmamız ile Hitachi’nin garantisi altındadır.

Firmamız; dünyaca ünlü Japon Markası Hitachi’nin Split ve Ticari Tip Klima Sistemleri, Multi Klimalar, SET-FREE VRF Klima Sistemleri, YUTAKI Isı Pompaları ve Chiller Soğutma Grubu ürünleri ile EcoTherma markalı split ve ticari klima sistemleri, Multi Klimalar, VRF Klima Sistemleri, Çatı Tipi Paket Klima Sistemleri ve Chiller Soğutma Grubu ürünlerinin ithalatçısı ve genel dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

Asal, özellikle satış sonrası hizmetlerde çok farklı bir yapılanma gerçekleştirmektedir. Anında yedek parça, 7/24 servis hizmeti sağlayacak yapıda merkezden yetkili uygulamacılara destek veren eğitmen nitelikli servis mühendis kadrosu sürekli olarak servis partnerlerinin hizmetindedir.

Merkezi İstanbul’da bulunan Asal İklimlendirme Teknolojileri AŞ , Ankara, Antalya, Adana, İzmir’de olmak üzere bölge müdürlükleri ve temsilcilikleriyle hizmet vermektedir. Bunun yanında Türkiye genelinde 210 adet bayi ve 230 yetkili servisi vardır.

 

E-Bülten Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen kaydolun
İletişim Bilgileri
E-Posta : info@asaliklimlendirme.com
Telefon : +90 216 594 73 73
Faks : +90 216 594 73 23
©2021 - Asal İklimlendirme Tüm Hakları Saklıdır. TTR BİLİŞİM